Az Európa Parlament 1995 júniusában Strasbourgban szervezett tanácskozást a bioállattartás alapelveinek rögzíté sére. A rendezvényen az EU 15 tagországán kívül meghívottként vett részt a norvég, a svájci és a magyar küldöttség.
A tárgysorozat legtöbb pontjában egyetértés született; a javaslatokat az EU Bizottság elé terjesztik, s az - kellõ mérlegelés után - teszi kötelezõ érvényûvé az általánosan elfogadható döntéseket.
A legfontosabb tárgykörök a következõk:
1. Nem tartható fenn továbbra is az a föltevés, hogy egyes állatfajok bizonyos betegséggel szemben minden körülmé nyek között ellenállók.
2. Támogatni kell azt a gyakorlatot, amely az állattartást természetes viszonyok közé igyekszik helyezni. Különösen vonatkozik ez az összetett gyomrú állatokra, amelyek legeltetése, mozgatása egyúttal termelési érdek.
3. A lehetõségek határáig kerülni kell az erõszakos beavatkozásokat (szarvtalanítás, farokvágás, csõrkurtítás, szárnytépés stb.).
4. Ugyancsak tilalmazható bizonyos serkentõszerek használata. (Az USA és Nagy-Britannia tenyésztõi tapasztalatai szerint pl. a BST hormonnal kezelt tehenek körében a tõgygyulladás okozta kár az átlag tízszeresére nõtt.)
5. A mesterséges termékenyítés nem mond ellent a bioszemléletnek, annál inkább az ún. génmanipuláció.
6. A tanácskozás (magyar javaslat alapján) elfogadta a legelõk terhelhetõségére vonatkozó elõirányzatokat, nemkülönben a növényi eredetû takarmánykiegészítõk használatának engedélyezését. A fentiekre, valamint több részletkérdésre vonatkozóan az EU Bizottság külön rendelkezést fog a közeljövõben kiadni.